logotype
deco

Menu: Start Gimnazjum Aktualności

img1
img2
img3
Aktualności
Europejskie Centrum Solidarności
czwartek, 30 OCTOBER 2014 00:00

Europejskie Centrum Solidarności

 
„Miasto 44”
czwartek, 23 OCTOBER 2014 00:00


Uczniowie naszego gimnazjum byli w Kinie Światowid w Elblągu na. filmie pt.:„Miasto 44”. Jest to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha Powstanie Warszawskie. Uczniowie wyszli z kina bardzo poruszeni, taka lekcja historii dała wiele do myślenia.

 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH
czwartek, 16 OCTOBER 2014 00:00

 

W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był 15 października 2014 r. Z tej okazji uczniowie klas II przygotowali uroczystą akademię. Następnie uczniowie klas II przygotowali „OTRZĘSINY” klas pierwszych, tzn. wiele ciekawych konkurencji dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Nasze pierwszaczki zaprezentowały się zarówno ze strony muzycznej jak i plastycznej. Została również sprawdzona ich sprawność fizyczna. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa I a.

 
Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?
wtorek, 14 OCTOBER 2014 00:00

 

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

https://instaling.pl/

 
„Dzień z psychologią w Twojej szkole” 16 października 2014 r.
czwartek, 09 OCTOBER 2014 00:00

Prowadzący: mgr Bartosz Karcz - psycholog, wykładowca i trener młodzieży. Pracuje w poradni specjalistycznej gdzie konsultuje dzieci i młodzież oraz rodziców. Prowadzi zajęcia dla studentów i studentek zarówno młodszych i starszych. Prowadzi zajęcia profilaktyczne w organizacji pozarządowej.

Porządek szkolenia:

1. Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej:

kl.I A 8:50-9:35 i kl. I B 9:45 – 10:30

Temat: Co się ze mną dzieje? wyzwania dojrzewania. Konflikty między znajomymi, przyjaciółmi powodują trudności w nauce. Trudności związane z dojrzewaniem powodują konflikty wewnętrze. Jak rozumieć co się dzieje z młodym człowiekiem przed wejściem w dorosłość – to będzie pytanie wokół którego będzie pojawiało się wiele odpowiedzi.

 

kl. II A 10:40-11:25 i kl. II B 11:40 – 12:25

Temat: Kreatywna Twórczość Wizjonerstwa. Wzmacnianie zaufania do siebie, analizowanie, zabawa – to tylko niektóre hasła wiążące się z tymi zajęciami, podczas których młodzież może sięgnąć swoich głębokich możliwości kreatywnego myślenia i działania

 

kl. III A 12:45-13:30 i kl. III B 13:30  – 14:20

Temat: Planowanie czasu i kariery. Plan to podstawa ścieżki rozwojowej. Jak zaplanować swoją najbliższą przyszłości, jakich narzędzi potrzeba oraz jak myśleć o swoim rozwoju – to pytania na które będziemy szukać odpowiedzi podczas zajęć.

 

2. Szkolenie kadry nauczycielskiej: 15:30 – 16:30

Temat: Kijem czy marchewką?: Motywacja wśród dzieci i młodzieży. Co nas motywuje, co motywuje innych, co nam pomaga, a co nam przeszkadza? Wciąż pojawiające się pytania, na które spróbujemy odpowiedzieć.

 

3.Warsztat dla rodziców i nauczycieli: 17:00 – 18:00

Temat: Jak dogadać się z nastolatkiem? Tematyka zajęć obejmuje: prawidłową komunikację, autoprezentację, asertywność itp. Zajęcia prowadzone są interaktywnie, w formie ćwiczeń i dyskusji.

 


Strona 1 z 11