logotype
deco

Menu: Start Gimnazjum Aktualności

img1
img2
img3
Aktualności
Smartfony, tablety i My PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 MARCH 2014 00:00

18 marca 2014 roku w Zespole Szkół w Gronowie Górnym w Gminnym Gimnazjum uczniowie klasy 3B: Aleksandra Piech, Jakub Ignaciuk oraz Julka Tatarek przeprowadzili lekcję poświęconą smartfonom i tabletom. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach konkursu „Ucz się od ucznia”.
Na zajęciach pozalekcyjnych w rolę „uczniów” wcieliły się Panie nauczycielki: Małgorzata Bielawska, Małgorzata Czajkowska, Edyta Niemira - Dudek, Renata Perlińska oraz Iwona Kowalkowska.
Celem spotkania było zapoznanie nauczycieli ze sklepem Google Play dostępnym w systemie operacyjnym Android. Sklep ten zawiera aplikację, muzykę, książki, magazyny, a także programy TV. Uczniowie przedstawili aplikacje edukacyjne, praktyczne oraz rozrywkowe, np. Adobe Reader, Pasjans, moBilet.
Zajęcia przebiegały we wspaniałej atmosferze. Uczniowie wymieniali się z nauczycielami swoją wiedzą na temat obsługi oraz nowinek dostępnych w tym sklepie.

 
„Wirtualna lekcja” w Gminnym Gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 12 MARCH 2014 00:00

12 marca 2014 r. uczniowie klasy IIIB Gminnego Gimnazjum przy Zespole Szkół w Gronowie Górnym: Agnieszka Dobosz, Kornelia Smulska i Mateusz Ziajko zaprosili na zajęcia pozalekcyjne Panią wicedyrektor - Małgorzatę Bielawską, Panią Małgorzatę Czajkowską i Panią Magdalenę Lewko. Uczniowie wspólnie przeprowadzili lekcje w ramach konkursu „Ucz się od ucznia”. Wspólnie z nauczycielem wspierającym, Panią Małgorzatą Czajkowską, gimnazjaliści podjęli działania w zakresie popularyzacji wiedzy w zakresie nowinek technologicznych, aby wziąć udział w przedsięwzięciu o charakterze edukacyjno-dydaktycznym w formie konkursu tematycznego. Organizatorem konkursu „Ucz się od ucznia” Fundacja „De Primario”  z siedzibą we Wrocławiu.

Celem zajęć było pokazanie, że  można je przeprowadzać w różny sposób i, że mogą to robić nawet uczniowie. Jako pomoc dydaktyczną wykorzystali sprzęt multimedialny znajdujący się w gabinecie nr 16, w tym tablicę interaktywną.  Gimnazjaliści przedstawili m.in.: jak założyć grupę na faceboku oraz jak korzystać ze strony Learningapps.
Za całą trójkę trzymamy kciuki i mamy nadzieje, że zostaną docenieni za swoja pracę.

 
Drzwi Otwarte PDF Drukuj Email

ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRONOWIE GÓRNYM
GMINNE GIMNAZJUM

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE

28 marca 2014 r. o godz.9.00.

 

9.15

Powitanie przybyłych uczniów i gości

9.15 – 9:30

Nasza szkoła bez tajemnic – zwiedzanie zakamarków gimnazjum

9.30 – 10.15

Test z języka angielskiego

10.30 – 12.20

Gry i zabawy sportowe połączone z wiedzą z przyrody, języka polskiego, historii i matematyki.

12.20

Zakończenie „Drzwi otwartych”

 
Młodzież Zapobiega Pożarom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 MARCH 2014 00:00

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbył się 28.02.2014 r. w Urzędzie Gminy Elbląg.
Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Do etapu powiatowego zakwalifikowano zwycięzców szczebla gminnego. Wśród nich byli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nowakowa, Węziny, Gronowa Górnego.
Uczestnicy musieli się wykazać dużą znajomością przepisów przeciwpożarowych, wiedzą na temat techniki pożarniczej, historii i tradycji ruchu strażackiego. Mieli do rozwiązania test z 30 pytaniami.
W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła
Agnieszka Dobosz I miejsce,
Jakub Ignaciuk II miejsce,
Kornelia Smulska III miejsce.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu 22.03.2014 r. odbędą się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Przygotowała do turnieju: I.Jażdżyńska

 
Na Własne Konto PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 18 FEBRUARY 2014 00:00

Sprawozdanie z zajęć edukacyjnych prowadzonych w I tygodniu ferii zimowych
w ramach programu edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto".


„Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim i Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000" im. M. Rataja.
W ramach programu 18 gimnazjalistów Zespołu Szkół w Gronowie Górnym uczestniczyło w dodatkowych zajęciach z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii prowadzonych przez nauczycielkę Zespołu Szkół - p. Małgorzatę Czajkowską i studentkę - p. Małgorzatę Pawluk.  
W czasie realizacji 1 części projektu uczniowie mieli możliwość zapoznania się z kulisami prowadzenia działalności gospodarczej w firmie „Kris-Mar Sp. j.” znajdującej się na terenie Gronowa Górnego. Podczas wizyty przeprowadzonej w dniu 30.01.2014 r. gimnazjaliści poznawali proces produkcji, dystrybucji i sprzedaży mebli. Ostatniego dnia trwania 1 części projektu uczniowie gościli  w elbląskim oddziale banku PKO SA, gdzie od kulis poznawali pracę bankowca i zapoznali się z produktami oferowanymi przez bank.

Pobierz pełne sprawozdanie (pdf) - kliknij tutaj

Poprawiony: niedziela, 23 MARCH 2014 15:19
 


Strona 1 z 7